Кастрація кота - це досить проста процедура, в результаті якої тварина не тільки втрачає здатність і інстинкт до розмноження, але також і стає більш поступливим.

 

Каструвати кота можливо тільки шляхом хірургічного видалення статевих залоз. Іноді говорять про так звану хімічну кастрацію, яка  знижує статевий потяг за допомогою спеціальних медикаментів. Однак за своєю суттю цей спосіб кастрацією не є і в ветеринарії практично не використовується.

Вік для кастрація. Коли каструвати кота?

Операції з видалення статевих залоз проводять котам, які досягли хоча б чотирьох місяців від народження. Велика кількість власників вважає, що у кошеняти, який активно росте, в результаті кастрації можуть неправильно розвинутися важливі органи - наприклад, сечовипускальний канал. Однак Всесвітня асоціація практикуючих ветеринарних лікарів довела, що рання кастрація не впливає на розвиток і діаметр сечівника.

 

Але й затягувати з кастрацією теж небажано. У статевозрілого кота формується певна статева поведінка (мітки території, вокализация, тобто котячий ор, різкий запах сечі). Після кастрації дорослого кота така поведінка може не зникнути. Тому ми рекомендуємо каструвати кота не пізніше, ніж в 11 - 14 місяців.

 

Догляд за котом після кастрації

Кіт після кастрації не вимагає якогось особливого догляду. Єдине, що важливо, так це процес реабілітації. Реабілітація - період відновлення тварини після наркозу. Ідеальними умовами для кота будуть любов і увага до тварини з боку власників. Якщо кіт ще не до кінця прийшов до тями, простежте за тим, щоб він не забирався на ліжко або стілець, або ще яке-небудь високе місце, щоб виключити можливість падіння.

 

Харчування кота після кастрації

Незважаючи на те, що після кастрації кіт не потребує особливого догляду, варто подбати про його правильне харчування. Сама по собі кастрація кота не призводить до захворювань. Але при неправильному харчуванні коту загрожують сечокам'яна хвороба і ожиріння. Для попередження сечокам'яної хвороби потрібно прибрати з котячого раціону рибу. Потрібно стежити за тим, щоб в щоденному раціоні кота було якомога менше фосфору і магнію, а також кальцію.

 

Для профілактики ожиріння важливо не перегодовувати тварин. Слід знизити щоденну порцію, так як після кастрації у кота ефективніше відбувається відкладення жирової тканини. Простежте за тим, щоб кіт споживав достатню кількість рідини. Можна також годувати кота якісними готовими котячими кормами для кастрованих тварин. Якщо ви годуєте кота сухим кормом, подбайте про якісні корма!