Стрес - основна проблема у недосвідчених власників птахів. Через незнання або байдужість власник може завдати психологічної шкоди своєму вихованцеві. Без постійної уваги людини птах починає нудьгувати і чахнути, особливо якщо в клітці немає іграшок, гризунців або інших папуг. З іншого боку, надмірна увага теж вганяє в стрес - маленькі діти, що ловлять бідну пташку і всіляко знущаються над нею, крики і тикання в клітку пальцем, загроза нападу кішок в будинку сильно лякає вихованця.

Якщо птаху недостатньо світла, варто придбати спеціальні світлодіодні лампи. Вони забезпечать оптимальний рівень освітлення навіть в зимовий час. Хоча буває і навпаки, коли подібна проблема виникає через недосипання внаслідок постійно включеного світла і шуму в кімнаті. У таких випадках потрібно накривати клітку на ніч щільною тканиною.

Однією з причин може бути також тривала линька з появою крові і висмикуванням великої кількості нормального пір'я. Маса обламаного або обгризеного пір'я, пір'ячко, що довго не розкриваються в жорстких «футлярах» - це ознаки порушення здоров'я вихованця і сигнал, що терміново треба звернутися до фахівця, який проведе обстеження та допоможе вирішити цю проблему

У папуг також є період статевого дозрівання, який є вельми стресовим для птахів. Важко ними переноситься втрата пари. Але не варто відразу купувати нову птицю, адже йому дуже складно пристосуватися до іншого, зовсім незнайомого папуги. У таких ситуаціях вихованець може проявляти агресію до чужинця і все стане тільки гірше. Часто пташці буває просто спекотно або холодно. В останньому випадку допоможуть інфрачервоні випромінювачі.

Причина такої поведінки часто складається в хронічних захворюваннях, постійних стресах, алергіях, гормональній патології і паразитарних укусах. Часто приводом для автоагресії є нестача або надлишок вітамінів. Фахівці можуть визначити причину, а при необхідності виправити ситуацію, застосовуючи дозатори (медікатори) вітамінів і ліків. Тому власникам папуг потрібно бути уважними до їх вихованців, берегти їх, добре про них піклуватися, своєчасно обстежувати у ветлікаря, і тоді пташки будуть тішити їх своєю бадьорістю і красою.